Blogi

Trenniblogi| Kuidas ma kolme 3 väikelapsega bussiga trenni sõidan

Trenniblogi| Kuidas ma kolme 3 väikelapsega bussiga trenni sõidan

Kui Sa otsid lastele päevast tegevust, mida 3 väikelapsega koos teha,et see oleks: soodne, põnev ja trenni eest, siis proovi ühistranspordiga bussisõitu Õismäelt kesklinna!

Elame elukaaslase ja lastega poole kohaga Õismäel ning poole kohaga Türil, kus on valmimas meie uus kodu. Kuna nii Mirtel (värskelt neljane) kui Mia (2a) käivad mõlemad linnas trennis ja tunnid on eri päevadel, on bussisõit trenni eraldi planeeritud tegevus, mis võtab pool päevast. Me sõidame linna reaalselt 45 minutit ja üksi kolme lapsega bussi saada on juba Oskarit väärt!

Kõigepealt tuleb lapsed kodus riidesse panna (15 min), siis trenniasjad kotti — veel 15 min (Mirtel pakib oma kotti ise ja selleks läheb lisaaega), siis õueriided selga, vahepeal Margaretile rinda andes ning Mia mängukaru taga otsides — veel 15 min. Lõpuks saame kodust liikuma (käru peab küll trepist alla tirima) ning kui juba bussis oleme, on käkitegu.

Enne trenni tuleb muidugi riided uuesti vahetada, Margareti mähkmeid vahetada, Mia tahab võileiba ja elukaaslane helistab, et jääb kauemaks tööle ja meil tuleb sama teed pidi ise bussiga koju sõita. Tänane Mirteli trenn kestab 1 h ja homme tuleme Miaga. Õnneks siis küll autoga!

Miks me seda teeme? Sest lõpuks on lapse siiras rõõm ja kikivarvul peegli ees tippimine kogu katsumust väärt, kui 3 aasta pärast on esimese klassi lapsel juba huviala olemas. Lastega kodus istumine ei tekita vähem stressi, kui üks bussisõit. Trennis on juba kõigil põnev.