Blogi

Tants kui elustiil

Tants kui elustiil

Mitte keegi ei sünni tantsijaks, kuid ajapikku on võimalik kujundada tantsimisest elustiil. See võib juhtuda üsna märkamatult - pisikese lapsena hakkad muusikat kuulates alati tantsima (ja vahel ei pea selleks isegi muusikat olema), Sinu huviõppeks on tantsimine ning oled valmis selle kire nimel pingutama. Endalegi ootamatult on möödunud juba 7 aastat Sinu esimesest tantsutunnist, kuigi Sa tunned, et pole veel niipea valmis lõpetama. Ja Sa ei peagi, sest tänaseks on sellest kujunenud elustiil. Sulle on omaks saanud näiteks kindel käehoiak sirutamisel, sa väljendad oma tundeid tantsu kaudu ja Sa tead täpselt, kuidas hoida oma keha terve ja tugevana.

Milles peitub tantsimise võlu ja olulisus? Eks ikka tantsu ilus, tantsija enda tahtes ja selles pais, mida tants kehale teeb. Ühestki tegevusest ei kujune osa Sinu igapäevaelust, kui Sa seda ise piisavalt ei soovi. Kõiki tantsijaid ühendab soov ja armastus elada just tantsurütmis. Sellest soovist ja armastusest saab Sinu elustiili teekond alguse ning Sinu keha tänab Sind. Selle eest, et end liigutad, venitad, arendad ja hoiad.

Tänu tantsimisele oled Sa iga päev tugevam kui eile, kui Sinu elustiil on jätkusuutlik. KOIT Tantsukoolis väärtustame lisaks tantsuoskuse arendamisele ka tervislikku eluviisi. Hindame energia ammutamist tervislikust ja tasakaalukast toidust ning innustame õpilasi tegema söömisel tarku valikuid. Aitame kaasa pidevale vaimsele arengule - näiteks pingutame üheskoos, et õppida oma keha valitsema, ületame esinemishirmu ja tekitame positiivse meeleolu tantsutundides. Õpetame, kuidas pingutada nii, et keha treenimisest ei saaks keha kurnamine - tihtipeale millegi kirega tegemisel me ei märka, kuidas see võib ilma puhkuseta meie keha koormata.

Iga tantsija peab ise tundma ja teadma seda, kui suurel määral tants tema elustiiliks saab. Kui armastad tantsimist, kuid soovid tulevikus saada näiteks loomaarstiks, siis oma keha professionaalsele tasemele viies ja seejärel järsult tantsimise lõpetamisel on ka omad negatiivsed mõjud. Seega on oluline, et tunnetaksid, kui suurt rolli tants Sinu elus mängib. Tantsuga seotud eriala valimisel soovitame juba noorena pingutada piisavalt, et saavutada parim versioon endast kui tantsijast. Kui tants on Sinu jaoks aga hobi ja huvitav ajaviide, siis õpi ja tantsi täiel rinnal lihtsalt enda rõõmuks.

Seega - mõtle välja miks Sa tantsid? Miks just tantsimine? Ja kui palju oled nõus tantsu nimel pingutama? Pane enda mõtted paberile kirja ja kui juhtub olema motivatsioonilangus, siis mõtle paberil kirjutatule ning tuleta meelde põhjuseid ja eesmärke, miks taas tantsida. Me ei unusta eesmärke, aga me võime vahel veidi teelt kõrvale kalduda. See on täiesti okei, kuid just siis mõtle, miks oled valinud sellise elustiili. Antud mõtteid võid kasutada ka teiste eluvaldkondade puhul.

Meie, tantsukooli õpetajad, ootame kõiki tantsuhuvilisi, et jagada teiega oma suurt tantsuarmastust. Meie tantsuõpetajate jaoks on tants kui elustiil ja oleme igati nõus aitama seda ka teil elustiiliks muuta.