Blogi

11-aastane koolitüdruk toob lavale tantsuetenduse

11-aastane koolitüdruk toob lavale tantsuetenduse

Täna kell 16, 17 ja 18 esitavad Koit Tantsukooli õpilased kolm korda omaalgatuslikku etendust "Julgus". "Tahtsin näidata, et kiusamisele tuleks vastu astuda," rääkis etenduse sisust 11-aastane lavastaja Rebeka Jaadla.

Lavastuse teeb väga eriliseks asjaolu, et selle põhiosa on lavastanud ja ühtlasi pannud sadakond Tallinna noort tantsima alles 11-aastane koolitüdruk Rebeka Jaadla. Lavastuses protestitakse laste, pagulaste ja loomade kiusamise vastu ja nõutakse selle lõpetamist.

"Tahtsin näidata, et kiusamisele tuleks vastu astuda," selgitas noor lavastaja. "Seda muidugi mitte vastu lüües või tõugates, vaid meie esitame etenduses kiusajale küsimuse, et miks ta teeb teistele niimoodi. Ausameelselt rääkida on julgus."

Omaalgatuslikus etenduses "Julgus" teeb kaasa ka laulja Maia Vahtramäe ja parmupilliseadete eest on hoolitsenud Meisterjaan. Pilet maksab täiskasvanutele 8 ning lastele, tudengitele ja pensionäridele 5 eurot. Tantsukool asub Pärnu maantee 69 kolmandal korrusel.

Pealavastaja Rebeka Jaadla alustas tantsutreeningutega juba 3 aastaselt. Praegu meeldib talle kõige rohkem klassikaline ja džässtants. "Mul on ka kindel eesmärk," ütles Rebeka. "Soovin õppida koreograafiks ja tahan tulevikus asutada oma tantsukooli."