Marek Vetik

Marek Vetik

Marek Vetik

Alustasin tantsimisega 1998 aasta novembris, kui läksin oma esimese breigi trenni. Juba aasta pärast õnnestus saavutada esikoht breigivõistlustel Tartus, kus osalesid tolle aja parimad Eesti bboy’d. Natuke enne seda panime kokku ka oma esimese tiimi Old City Breakers, mis edukalt esindas Eestit rahvusvahelistel võistlustel Lätis, Leedus, Soomes ja muidugi ka Eestis. Aastal 2002 moodustasime osade Old City Breakers’i liikmetega uue tiimi Submission Crew, mille esindajaks olen tänase päevani. Samal aastal proovisime ennast ka ühe suurimaid breigi võistlusi Battle of the Year (BOTY) Skandinaavia eelvoorus Norras. Saime edasi ainult finaalini, kuid juba järgmisel 2003 aastal võitsime selle eelvooru ära ja saime esmakordselt esindada Eestit selle maailmavõistluse finaalis Saksamaal ning kordasime seda ka 2004 aastal. See on siiamaani suurim Eesti breigi saavutus, mis pani nii meie tiimi, kui Eestit “breigi maailmakaardile”. Edaspidi hakkas meil aktiivse võistlemise periood, mille käigus jõudsin saavutada palju tiitleid ja medalikohti (5-kordne Eesti meister breigis, 3-kordne BOE võitjad ja ka 2 parima bboy tiitlit, Scandinavian Superjam 2005 võitjad, Maximum Rampage Luxembourg 2007 võitjad, Red Bull BC One Baltic Cypher 2012 võitja, Breaking Masters 2016 võitjad, Nord East Battle 2016 ja 2017 võitjad jpt).
Nende aastate käigus hakkasin huvi tundma ka teiste tantsustiilide ja koreograafia vastu ning leidsin enda jaoks House’i, mida nüüd ka õpetan.


Kuna saavutusi ja tunnustust oli palju, olin kaasatud paljudesse meelelahutus-, kunsti- ja kommertsprojektidesse, nagu näiteks lavastused Camouflage ja NOX, Estonia Rahvusooper aastalõpu gala, esinemised Suurbritannia kuninganna ja Eesti presidendi ees, muusikal Fame, Disney Russia ja Pervõj Kanal seriaali “Posle Školõ” koreograaf ja korvpalli mängude lavastaja jpm.


Ühel päeval hakkasin ka õpetama ja aastatega leidsin selles aina rohkem motivatsiooni ja rõõmu. Kuna ise olen suuremas osas iseõppija, nii ka oma õpetamismetoodika tuli ise leiutada ja aastate jooksul katsetada ning hetkel jagan oma kogemust ja teadmisi mitmes Tallinna tantsustuudios ja huvikoolides. Samuti oli au käia oma meistriklassidega Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Taanis, Luxemburgis ja Venemaal.


Ja lõpetuseks ütleksin, et ma siiralt usun, et tants elab igas inimeses, vahel on lihtsalt vaja natuke paremini otsida. 🙂