Õppeained

KLASSIKALINE TANTS

Kategooriad: Lastele ja noortele

Klassikaline tants on pea kõikide tantsustiilide alus ja tantsija jaoks väga vajalikuks süstematiseeritud treening, mille tulemusena areneb keha liikuvus, plastilisus ning paraneb rüht. Treenitakse süvalihaseid, mis tagavad korrektse kehahoiaku, toestades lülisammast. Arendatakse väljapoolsust ning pööratakse suurt tähelepanu ka terminoloogiale, mida kasutatakse ka teiste tantsustiilide treeningsüsteemides.

Laste klassikalise tantsu tund algab põrandalt, kus pannakse paika ja treenitakse kehahoiakut ning sooritatakse soojendavaid harjutusi ettevalmistuseks liikuda tugipuu juurde. Tunni keskosa viiakse läbi tugipuu ääres, kus õpitakse esialgu lihtsamaid klassikalise tantsu harjutusi, poose ja positsioone-suur rõhk on ülakeha ja jalgade sirutusel.

Klassikalise tantsu tunni lõpuosas tantsitakse ka natuke nö. “päris balletti” nagu lapsed armastavad öelda ehk ollakse liikuvamad, tantsulisemad ja mängulisemad ning vabamad rangetest klassikalise tunni reeglitest. Tund lõppeb venitusharjutustega.

Treeningriietus