Õppeained

FÜSIOTERAAPILINE TREENING

Kategooriad: Täiskasvanutele

Nagu treeningu nimigi vihjab, keskendutakse selles madala intensiivsusega treeningus enim keha vundamendi ehk süvalihaste ning nende kinnituskohtade treenimisele ja tugevdamisele, läbi mille parandatakse rühti, liigeste liikuvust ning võimet senisest rohkem mistahes kehalist koormust taluda. Treening sobib nii üldkehalise vundamendi ladumiseks kui ka traumast taastumise perioodil üldise toonuse säilitamiseks. 

Treeningut juhendab Lauri Birkan, kes on antud metoodika väljatöötanud.

Lauri on lõpetanud viieaastase kehakultuuriõppe Tallinna Pedagoogikaülikoolis – 2001. aastal. Sellele järgnenud 10 aastat kuulus ta Eesti kergejõustiku paremikku nii 400m kui ka 400m tõkkejooksus ning tuli Eesti meistriks 400m ja 4x400m jooksus. Kuuludes Eesti koondisesse kaitses ta korduvalt oma riigi au nii Balti maavõistlustel kui ka Euroopa karika MV esiliigas. Pärast tõsisema spordiga hüvasti jätmist on Lauri tegutsenud paralleelselt ajakirjaniku ja treenerina, juhendades nii noori kui ka täiskasvanuid.

Lauri on pannud end proovile kergejõustiku, ujumise ja üldkehalise ettevalmistuse treenerina, puutudes seejuures kokku nii kergejõustiklaste, korv- ja jalgpallurite kui ka tennisistidega – harrastajate ja professionaalidega, töötades lastega Eestis, Austrias, Saksamaal ja Kanadas. Lauri omab EOK kergejõustikutreeneri kutsetunnitust ning on täiendanud enda teadmisi läbides nii klassikalise massaaži, seljamassaaži kui ka manuaalteraapia kursused M. I. Massaažikoolis. Lauri lähtub treeningutel põhimõttest, et enne tõsisemate lisaraskuste appi võtmist peaks inimene esmalt tulema toime oma enda kehaga. Ükskõik milliste koormustega treenides ei tohi ära unustada vundamenti – kui süvalihased on nõrgad väsib keha kiiremini ning sõltumata spordialast kannatab soorituse tehnika ja lõppresultaat. Hea trenn on oma olemuselt mitmekülgne ja vaheldusrikas ning enese vormishoidmiseks on jõumasinad vaid üks võimalus paljudest.