Tantsuõpe

B-BOY- poiste breigikool

B-BOY- poiste breigikool

Tantsutund on mitmekülgset füüsilist koormust andev treeningsüsteem, mille tulemusel kujuneb korrektne rüht, tasakaal ja tugevneb immuunsüsteem.

B-boy breigikool on spetsiaalselt väikestele poistele suunatud tempokas tund, kus kõik elujõulised poisid saavad end välja elada.  Tund algab soojendavate kombinatsioonide ning üldfüüsilist vormi, parandavate harjutustega, kus õpilane õpib tundma ja tunnetama oma keha, kui liikumisvahendit. Olulist tähelepanu pööratakse ja juhitakse poiste tervisele, õigele kehahoiakule ning koordinatsioonile. Lisaks on oluline väärtus meesõpetaja eeskujul, loomaks poiste väärtushinnanguid sõpruse, kambavaimu ja hoolimise ning viisakusmudeli kujundamisel. Eesmärk on kasvatada terved, endast lugupidavad ja viisakad noored mehed.

Tunni keskosas tegeletakse süvitsi koreograafia loomise ning vastupidavuse treenimisega. Liikumine on üks esmaseid väljendusvorme, mille loomisel saavad kaasa lüüa ka õpilased ise. Loomisel ja liikumisel on nii füüsilisi kui vaimseid pingeid vabastav mõju.

Tunni lõpuosas keskendutakse keerulisemate elementide (kätelseisud, hüpped, trikid pea peal jne.) õppimisele ning painduvuse arendamisele. Tund lõpeb venitus- ja lõdvestusharjutustega.

 

Tantsutunniks vajalik kohustuslik riietus: 

  • KOIT T-särk, mustad dressipüksid, sokid ja tantsutossud.

 

Asukohad:

 

Loe vanuseastmete selgitust!